Edema po pašalinimo ateromos ant galvos

Ateroma yra gerybiškaNeoplazma, kurios atsiradimą sukelia riebalinio latako uždarymas. Kamštelis, suformuotas kanaluose, apsaugo nuo išorinės riebalinės liaukos sekrecijos ir riebalai pradeda kauptis po oda.

Ateroma gali pasirodyti bet kuriai kūno daliai, betDažniausiai tai atsiranda ant veido, galvos, nugaros, genitalijų odoje, po pažastų. Ateroma yra 5-10% žmonių. Moterims dažniau pasirodo ateroma nei vyrams.

Priežasties atsiradimo priežastys nėra visiškai suprantamos. Šių naujų augimo faktorių atsiradimas yra hormoniniai sutrikimai, padidėjęs prakaitavimas, dažnos odos traumos ir netgi genetiniai polinkiai.

Ateromos niekada nepasileidžia patys. Jei ateromos nepakenks ir nepablogins žmogaus išvaizdos, jo negalima ištrinti. Tepalai su antibiotikais ir liaudies gydymo metodais ateromos atveju nėra veiksmingi.

Ateroma turi išvaizdą, kaip su naviku susijęs formavimasaiškūs kontūrai. Su ateromos niežulys padidėja kūno temperatūra, atsiranda skausmas, paraudimas ir patinimas. Jei ateroma išsiskiria, ji išsiskiria iš salos panašaus turinio iš pusės, o jo vietoje susidaro opa.

Iš pradžių ateroma turi mažą sferinę išvaizdąšvietimas. Laikui bėgant, jis auga ir užauga tankia jungiamąja kapsule, auganti po oda storio sferinio naviko formos. Ateroma gali daugelį metų išlikti maža arba greitai augti iki vištienos kiaušinio dydžio ir dar daugiau.

Iš kitų neoplazmų galima išskirti ateromąjuodu tašku ant jo - užblokuotas riebalinis kanalas. Ateroma gali bendrauti su odos paviršiumi per mažą diafragmą, su gelsvu rūgštokiu išsiliejimu, kuris periodiškai turi nemalonų kvapą.

Jei ateroma atsiskleidžia savarankiškai,Pašalinkite iš odos jos turinį su vilna ir kreipkitės į dermatologą ar chirurgą. Gydytojas turi pašalinti ateromos ir jo kapsulės liekanas ir gydyti žaizdą taip, kad jis nesugrįštų.

Piktybinis procesas prasideda ateromostai retas atvejis: vėžio ląstelės pradeda augti aterome (tai vyksta daugiausia vyresnio amžiaus žmonėms). Skubus kreiptis į gydytoją, kurio reikia, jei ateroma pradėtų sparčiai augti, kraujuoti ar niežti. Geriau pasikonsultuoti su gydytoju ir pašalinti ateromą, kai tik atsiranda, nes be piktybinio proceso atsiradimo rizikos gali atsirasti ir bakterinė infekcija.

Iš ateromos lipos būdingas tai, kad jo turinys yra riebalai (ir pūslė su infekcija), o lipos turinys aktyviai padaugina riebalines ląsteles.

Chirurginė intervencija ateromos pašalinimui atliekama pagal vietinę anesteziją (novokainą arba lidokainą) ir trunka apie 15-25 minutes, po to pacientas eina namo.

Jei prasidėjo gleivinis procesas ateromos, tada jonedelsdami atidarykite ir išvalykite kapsulės turinį, tada paimkite kapsulę. Jei uždegiminis procesas nėra susijęs su ateromos infekcija, rekomenduojama palaukti, kol jis sustos, ir tik tada pašalinti naviką.

Ateromos atidarymas negali būti atliekamas savarankiškai: ateromos turėtų būti pašalintas tik kartu su savo kapsulę. Pašalinimas ateromos yra chirurginiu būdu taip: oda virš ateromos atidžiai išpjaustytų, pasirūpinant, kad nebūtų pažeisti kapsulę ateromos, tada išrauti cistas kartu su savo kapsulę, stumia žaizdos kraštus pirštais.

Dažnai žmogus eina į ligoninęTai atvejis, kai ateroma gauna milžinišką dydį. Šiuo atveju operacija pašalinti ateromos atlikta šiek tiek kitaip: dėl per naujos sudėties oda padarė du ribojasi pjūvį, per pjūvį specialios lenktas žirklės pristatė pagal ateromos, kuriuo ateromos ir pelai. Pašalinus ateromos poodinio audinio sutampa netirpstantys siūlai ir odą atraumatiniu sriegis sutapimų vertikalių siūlių, kurios yra pašalintas po 1-2 savaičių.

Kontraindikacija chirurginiam ateromos gydymui yra sumažėjęs kraujo krešėjimas, kritinės dienos ar nėštumas moterims, taip pat cukrinis diabetas.

Veiksmingi atero pašalinimo metodai yra lazerio ir radijo bangos metodai.

Šie metodai turi tik vieną trūkumą: jie taikomi tik tuo atveju, jei augimas yra mažas.

Pašalinant ateromą lazeriniu metodu ant odoskai įvedamas šviesos diodas, o aterosas išgaruoja lazeriu. Ateroma po operacijos su lazeriu nesikartoja. Papildomas šio metodo privalumas yra tai, kad trūksta plaukų skutimosi, jei ateroma yra ant galvos odos.

Mažiausiai invazinis attero pašalinimo metodasaukšto dažnio radijo bangų taikymas. Radijo bangos veikia tik cistos turinį, neprisidedant prie sveikų audinių. Po operacinių randų po radijo bangų metodo taikymo ant odos neišnyksta.

Pašalinus ateromą ir dygsnius, į žaizdą uždedama tvarsliava, kad būtų išvengta žaizdos trinties nuo drabužių. Tvarsčiai, pašalinus ateromą ant galvos, dažniausiai dar neveikia.

Naudojant ne visada galima visiškai pašalintikapsulė, kuri vėliau sukelia ateromos pasikartojimą. Edema po pašalinimo ateromos praeina per kelias dienas. Norint, kad tai būtų greičiau, jums reikia reguliariai gydyti žaizdą su antiseptikais.

Po chirurginės intervencijosateromos vieta gali likti tankesnė. Kondensacija po pašalinimo iš ateromos gali būti randų formavimo, pooperacinės infiltracijos ar granulomos pasekmė. Jei pasirodo antspaudas, kreipkitės į gydytoją, kad gautumėte diagnozę.