Edema ir mėlynės po rinoplasty

Bet kokia chirurginė intervencija, įskaitant nosies plastikos chirurgiją (atvira ar uždara rhinoplasty), turi tam tikrą riziką ir šalutinį poveikį.

Priežastys, turinčios įtakos tokių reakcijų atsiradimui, skiriasi. Tai apima:

  • Individualios organizmo savybės (nuolydiskraujavimas, tankus paviršutiniškai kraujagyslių rezginio, polinkis į alergiją, edema, dėl per didelio jungiamojo audinio randas formavimo metu svetainėje ir tt) .;
  • Praktinė chirurgo patirtis ir pasirinkta operacijos technika;
  • Kartu susijusios ligos (arterinė hipertenzija, hipovitaminozė ir kt.)

Rhinoplasty: komplikacijos, rizika, problemos

Rhinoplasty yra viena iš labiausiaibendrosios kosmetinės operacijos atliekamos kasmet, tačiau ji turi tokį patį potencialų pavojų kaip ir visos kitos intervencijos. Nepaisant to, kad dauguma rinoplasty procedūrų išlieka be problemų, pacientas turi žinoti apie visus galimus šalutinius reiškinius ir riziką, taip pat apie jo asmeninius rizikos veiksnius. Aptarus šiuos niuansus su patyrusiu chirurgu, operacija bus saugesnė, o reabilitacijos procesas bus lengvesnis ir labiau nuspėjamas.

Chirurginės rizikos ir komplikacijos

Ši rizika yra susijusi su efektyviausiu proceso procesutrukdžiai, dėl ko neišvengiamai atsiranda audinių ir kraujagyslių traumavimas ir vėlesni siuvimo darbai. Rinoplasty galimi chirurginiai pavojai:

  • Kraujavimas ir dideli hematomai;
  • Pooperacinės žaizdos infekcija;
  • Nepageidaujamos reakcijos į anesteziją.

Visos šios sąlygos atsiranda po bet kokios kitos chirurginės intervencijos.

Specifinės komplikacijos po rinoplasty

Atskirai turėtume apibūdinti šalutinį poveikį ir pasekmes, būdingus šiai operacijų grupei, ty visiems chirurginės nosies plastos tipams.

Yra tokių problemų po rinoplasty, pavyzdžiui:

• Nosies niežėjimas - atsiranda, kai nerviniai pluoštai yra pažeisti, dažnai yra grįžtami ir praeina po kelių savaičių.

• Skausmas po operacijos. Neišvengiama žala operacijos metu, taip pat nervinių ląstelių suspaudimas su patintais audiniais pirmosiomis dienomis sukelia skausmingus pojūčius. Šis diskomfortas paprastai yra nedidelis ir šalinamas analgetikais, kuriuos rekomenduos gydytojas.

• Hiperkorekcija arba nepakankama korekcija, reikalaujanti pakartotinio rinoplasty. Šios problemos matomos iškart po operacijos ar kelis mėnesius.

• Kraujavimas iš nosies - operacijos metupažeistas kraujagysles, ir, o gleivinė ir kraujagyslių sienelės yra ne atgauti savo buvusį tankis gijimo procesą, jie labai lengvai pažeisti jokių nusodinti veiksnių (dostavanie nosies tamponus, kraujospūdžio kritimo, ilgas linkę pozicija galvos). Apimtis ir jėga tokio kraujavimo paprastai mažas.

• Su atviromis rhinoplasty randai išliekanosies pagrindas ir odos tarpas tarp nosies. Paprastai jie yra visiškai išlyginti ir nebejaučiami keletą mėnesių. Tačiau atsitinka taip, kad po rinoplastijos randus pasikeičia, tampa masyvi ir tanki, paverčiant keloidu. Toks tankus, išgaubtas ir rausvas randas atsiranda dėl jungiamojo audinio plitimo pooperacinių siūlų gydymo srityje.

• Žaizdos po rinoplasty. Atsiranda dėl mažų kraujagyslių ardymo prie odos paviršiaus plyšimo. Tai dar vienas dažnas šalutinis poveikis. Paprastai mėlynės yra aplink akis ir išlieka iki dešimties dienų. Jie nėra rimtų komplikacijų požymis. Po rinoplastingų mėlynių yra skirtingo sunkumo laipsnio, priklausomai nuo mažų indų trapumo paciento.

• Edema po rhinolastikų. Tai natūralus atsigavimo po audinių traumos komponentas. Šios odos ir nosies gleivinės reakcijos sunkumas priklauso nuo individualių organizmo savybių. Labai dažnas šalutinis poveikis yra nosies ir akių edema po rinoplasty. Jos vystymosi mechanizmas - skysčio kaupimasis audiniuose dėl mikrocirkuliacijos sutrikimų, kuriuos sukelia operacija.

Bet koks patinimas (nosies tiltas ar nosies galas) poRhinoplasty yra labiausiai pastebima pirmosiomis dienomis po operacijos ir palaipsniui mažėja per maždaug dvi savaites. Gleivinės patinimas gali suteikti nosies tonus balso, kuris kartais trunka keletą savaičių. Retais atvejais silpną patinimą gali išlikti iki keturių ir net šešių mėnesių po rinoplasty.

• Kūnas po rinoplasty yra komplikacija,kuris pasireiškia vėliau po nosies operacijos. Jie atsiranda dėl tam tikros reakcijos su perioste žala operacijos metu. Ši komplikacija reikalauja pakartotinio skambėjimo plastikos chirurgui.

Todėl pasirinkta kvalifikuotaplastikos chirurgas, kuris, nuodugniai ištyręs ir apklausęs, galės numatyti galimą riziką ir imtis maksimalių galimų priemonių, kad jų išvengti. Be to, prieš operaciją ir po jos būtina laikytis chirurgo gauta instrukcijų, kurios padės išvengti daugelio komplikacijų.