Tuštuma anemijos atveju

Anemija (anemija) - klinikinė-hematologinėsindromas, kuriame eritrocitų ir hemoglobino kiekis sumažėja vienam kraujo tūriniam vienetui. Įvairūs patologiniai procesai sukelia anemiją; taigi visa anemija laikoma antrine ir laikoma viena iš pagrindinės ligos simptomų. Tačiau kartu su visais anemijos simptomais, kiekvienas iš jų turi savo specifines savybes, kurios yra tam tikrų anemijų esmė, savitumai ir ypatumai.

Anemija suskirstyta į tris pagrindines grupes: anemija dėl sutrikusio kraujo tėkmės, anemija dėl per didelio kraujo netekimo ir kraujo netekimo anemija.

Anemija dėl sutrikusio kraujo susidarymo. Geležies stokos anemija yra dažniausias visų anemijos rūšys ir išvaizda iš jų susijęs su įvairių priežasčių: Pakartotinas kraujo netekimas nepakankamas įsisavinimas geležies (ligų, virškinimo trakto), geležies trūkumas maiste, padidino geležies suvartojimas (pvz nėštumo metu), ir pan. d.

Geležies trūkumas sukelia sutrikimus ne tik sukaulų čiulpų ir apskritai visos kraujo sistemos, taip pat daugelio organų ir sistemų, ypač virškinimo trakto, dalis. Trūksta geležies organizme sukelia kokybinius pokyčius kaulų čiulpų: raudonųjų kraujo ląstelių (eritropoezę) formavimas yra iš esmės neveiksminga, ty, yra reikšmingas sunaikinimas jaunų raudonųjų kraujo ląstelių brendimą (diferenciacijos) procesą ... Neefektyvus eritropoezė su geležies trūkumu gali siekti 40-50%, o sveikas žmogus - ne daugiau kaip 10-20%.

Kasdien reikia geležies, reikalingoshematopoiesas, yra teikiamas geležies, kuri išsiskiria, kai sunaikinami senėjantys eritrocitai, sąskaita. Trūkstamą geležies kiekį papildo maisto geležis, absorbuojama iš virškinimo trakto, daugiausia iš plonosios žarnos gleivinės.

Gana dažna anemijos forma yra Bi2(Folio rūgšties trūkumas anemija, kurio atsiradimas susijęs su organizme Gaunamas vitamino Bi-2 trūkumas -. Antianeminiuose veiksnys rezultatas, atsiranda trūkumas vitaminų Bi-2 sutrikimų brendimo eritrocitų, esančių kaulų čiulpuose ir nepakankamo prisotinimo eritrocitų hemoglobino dalyvaujančių deguonies pristatymo iš plaučių į kūno audinių metu. todėl, periferinės kraujo šios ligos yra pažymėta ne tik raudonųjų kraujo ląstelių kiekis, bet ir funkcionalus sutrikimas yra.

Šio tipo anemijos klinikiniai požymiaipriklauso nuo organizmo anemizacijos laipsnio ir greičio. Pacientai susirūpinę silpnumu, nuovargiu, galvos svaigimu, spengimas ausyse, širdies plakimu, dusuliu (ypač fiziniu krūviu), skausmu širdies srityje. Šių pacientų išvaizda yra būdinga: oda yra blyški, su geležies stokos anemija - su alebastru arba žalsvu atspalviu. Yra nedidelis apatinių galūnių patinimas. Geležies trūkumo atveju odos ir gleivinių trofiniai sutrikimai atsiranda kaip odos ir gleivinės patinimas, padidėja trapumas ir deformuojasi nagai. Plaukai praranda savo blizgesį, suskaido ir išsiskleidžia. Pasibaigus nazofarneksijos ir stemplės gleivinėms, pastebimas disfagijos sindromas (rijimo sutrikimas). Pažymėti stemplės spazmai.

Liepos epitelis keičia ir sukelia liežuvio skonio jutimo atrofiją. Liežuvis tampa lygus, vaškus, blizgus.

Atsižvelgiant į paciento liežuvio atrofiją, deginimas dažnai sutrinka skausmas liežuvyje, dažnai pasireiškiantis savaime ir po valgio; burnos kampuose yra įtrūkimų (priepuolių), burnos ertmės uždegiminių reiškinių (stomatito).

Geležies stygyje atsiranda anemijapakitęs skonis: noras valgyti purvo, kreida, molio; pažymėti polinkį tam tikroms aštraus kvapo. Su vitaminu Bi-2 ir folio rūgšties trūkumo, kuris dažniausiai susijęs su gastritas su sumažėjusiu rūgštingumu ar visiško nebuvimo skrandžio rūgšties sekreciją, liežuvio gaurelių skirtingų lygumo ir ryškiai raudonos spalvos.

Dažnai šie pacientai yra susirūpinę dėl įvairių virškinimo trakto sutrikimų skausmo skausmui epigastriniame regione, taip pat iš žarnyno.

Su Bi2 (folio) anemija yra ryškusneurologiniai simptomai, susiję su nugaros smegenų pažeidimu: pacientams yra įvairių jautrumo sutrikimų, galūnių anemija, nuskaitymo pojūtis, raumenų silpnumas, raumenų atrofija. Kartais yra psichiniai sutrikimai: nesąmonė, haliucinacijos. Kai liga blogėja, pastebima kūno temperatūra po pakilimo. Su geležies stokos anemija kartais būtinai reikalaujama šlapintis, nesugebėjimas išlaikyti šlapimą nuo kosulio ir juoko, o mergaitėms pasireiškia šlapimo nelaikymo simptomai miego metu.

Anemija dėl per didelio kraujo netekimo. Anemija dėl per didelio kraujo netekimo ar hemolizinės anemijos iš esmės yra padidėjęs raudonųjų kraujo ląstelių skaidymas ir jų gyvenimo trukmės sutrumpėjimas. Paprastai raudonųjų kraujo kūnelių vidutinė gyvenimo trukmė yra 100-120 dienų, o hemolizinė anemija sutrumpėja iki 2-4 dienų.

Intrinkelio ląstelių eritrocitų susidarospecifinės įvairių organų ir audinių ląstelės, bet daugiausia blužnyje. Eritrociklų smegenų kraujagyslių išsiskyrimas vyksta retinant ir traškant jų apvalkalą.

Skiriasi paveldima ir įgyta hemolizinė anemija. Paveldima hemolizinė anemija yragenetinių eritrocitų defektų, kurie funkciniu požiūriu prastesnės ir nestabilios, rezultatas. Paveldimoms hemolitinėms anemijoms yra paveldimas mikrosferocitozė (Minkowski-Schoffar's liga). Minkovskio-Šoffaro ligos pagrindas yra eritrocitų membranos baltymo genetinis defektas. Šis defektas sukelia pernelyg didelį natrio ir vandens jonų kiekį eritrocituose, todėl tampa būdinga sferine forma. Tokie eritrocitai vadinami sferocitais. Dėl savo formos spherocytes vargu kirsti blužnis, kur jie buvo atskirti vietas ant paviršiaus sinusų suformuoti microspherocytes (taigi ir ligos pavadinimą - microspherocytosis). Šie eritrocitai nestabili ir greitai sunaikinami blužnyje.

Kitas su paveldima anemija susijusi formavieno iš svarbių fermentų trūkumas - gliukozės-6-fosfato dehidrogenazė, kuri stiprina eritrocitų membraną. Dėl to eritrocitai tampa nestabili dėl daugelio žalingų veiksnių (šalčio, narkotikų, tam tikrų maisto produktų ir tt).

Įgyta hemolizinė anemija yra susijusi su įvairių veiksnių, kurie sukelia eritrocitų naikinimą (temperatūros faktoriai, toksiškos medžiagos, antikūnų susidarymas ir tt), įtaka.

Daugeliu atveju yra hemolizinisAnemija yra aptiktos vaikystės ar pilnametystės metu. Vaikams dažnai atsiranda anemija, kai jie yra tiriami dėl jų artimųjų ligos. Gelta yra vienas iš pagrindinių klinikinių simptomų, kuriuos sukelia padidėjęs eritrocitų sulėtėjimas ir bilirubino susidarymas. Šlapime bilirubinas nerastas, nes laisvasis bilirubino kiekis, susidaręs per inkstus, neperduoda jo. Išmatos yra intensyviai spalvos tamsiai rudos spalvos, nes jame yra didelis stercobilino kiekis. Ši pacientų grupė turi akmenų susidarymo tendenciją, todėl gali atsirasti cholelitiazių priepuolių. Dažnai padidėja blužnis, ilgėja hemolizinės anemijos eiga, kepenys taip pat gali padidėti. Vaikai požymiai augimo atsilikimas, raidos sutrikimų veido kaulai (į bokšto kaukolės forma, balno nosis, Netinkama dantų lizdai susiaurinti).

Dažnai kenčia vidutinio ir senyvo amžiaus žmonėsapatinės kojos trofinės opos. Hemolitinės krizės dažnai būna ligos eigoje; tuo pačiu metu didėja eritrocitų masės sumažėjimo temperatūra, padidėja gelta, pilvo skausmas ir vėmimas. Dažniau kyla krizė dėl hipotermijos, infekcijų, nėštumo, įvairių vaistų (an analino, sulfonamidų, vitamino K ir kt.) Fono.

Anemija dėl kraujo netekimo. Anemija dėl kraujo netekimo arba po hemoraginės anemijos yra ūminė ir lėtinė.

Gali pasireikšti posthehemoraginės anemijos požymisrezultatas įvairių ūmių traumų, įvykusių žalos didelių ir mažų kraujagyslių, arba yra kraujavimo vidaus organų (nosies, plaučių, gimdos, virškinamojo trakto, hemorojaus ir tt) rezultatas. Pacientai skundžiasi galvos svaigimas, silpnumas, spengimas ausyse, padidėjęs troškulys. Odos ir matomų gleivinių tapti blyški oda yra padengta lipnia prakaito. Yra palpitacija ir dusulys. Priklausomai nuo kraujavimo lokalizaciją gali būti arba hematemesis (kraujavimas iš viršutinės virškinimo trakto) ir vėmimas skrandžio turinio spalvų kavos pakuotę (dėl hemoglobino konvertavimo kraujo ekstravazacijos hemosiderin).

Su plaučių kraujavimu, kosuliukiaušialąstė, užpilta krauju ar paprasčiausiai raudonuoju krauju. Su kraujavimu iš virškinimo trakto, išmatos tampa juodos; jei kraujavimas iš tiesiosios žarnos ar hemorrhoidinių venų, tada išmatose pažymima kraujo ar tiesiog kraujo priemaiša. Geriamojo kraujavimo metu iš makšties išsiskleidžia tepimas. Svarbi diagnostinė vertė yra kraujo tyrimas. Paprastai kraujo pokyčiai pasireiškia po 1-2 dienų po kraujo netekimo. Pirmąją dieną raudonųjų kraujo ląstelių skaičius nesumažėja dėl kraujagyslių lovos reflekso sumažėjimo ir kraujo srauto iš depos. Vėliau po 2 dienų audinių skystis patenka į kraują ir atstatomas kraujo kiekis; Per šį laikotarpį kraujyje pastebėta anemija, ty kraujo hemoglobino sumažėjimas. Pilnas kraujo atsigavimas po 2-3 savaičių.

Ūminės poemergaraginės anemijos prognozė priklauso nuo prarasto kraujo kiekio ir greičiokraujavimas. Jei pusė kraujo tūrio prarandama, tai yra mirtinas rezultatas. Esant greitam kraujavimo sustabdymui ir mažiau kaip pusės kraujyje praradimo, perspektyvos yra palankios. Skubios pagalbos teikimo metu reikia vadovautis rekomendacijomis, aprašytomis skyrelyje "Neatidėliotinos pagalbos".

Lėtinis hemoraginės anemija dažniau kartojasikraujo netekimas. Pakartotinas net nežymus kraujavimas tomis pačiomis ligomis, kurios gali sukelti ūmų kraujavimą, kalbant apie kaulų čiulpų nepakankamumas sukelia chronišką anemiją. Svarbi šiuo atveju yra veiksniai, prisidedantys prie geležies parduotuvėse sumažėjo kūno, kuris yra stebimas sumažintą sekrecijos ir rūgšties formavimo funkcija skrandžio, buvimo kirminų ir žarnyno uždegimų.

Pacientai skundžiasi dėl ryškių bendrų silpnybių.galvos svaigimas, padidėjęs nuovargis, dusulys, spengimas ausyse. Jų oda yra vaškinė, veidas yra neryškus; ryškus kojų patinimas ir patinimas. Kraujui būdingas mažas spalvų indeksas ir kiti pakeitimai. Prognozė kraujavimo šaltinio šalinimui yra palanki.

Anemijos gydymas priklausomai nuo sunkumobūklė, laboratorinių kraujo tyrimų rezultatai, anemijos sukeliamos ligos ir keletas kitų rodiklių yra atliekami ligoninėje ar ambulatorinėje aplinkoje. Reikėtų nepamiršti, kad dėl greito nuovargio, bendro silpnumo, nervų sistemos sutrikimų, pacientai dažniausiai yra dirglūs, greitieji, lengvai atsinaujinantys. Todėl aplinkai, kurioje pacientas gyvena namuose, turėtų būti kuo ramus, nepažeidžiant triukšmo, tuštybės, neigiamų emocijų. Terapijos, kurią rekomenduoja gydantis gydytojas, gydymas turi būti atliekamas griežtai.

Pagrindinis nefarmakologinis faktoriusterapinė veikla yra terapinė mityba. Pacientams rekomenduojama mityba 11. Pacientų maisto produktų racione turi būti kaloringų maisto produktų, daugiausiai baltymų (mėsos, vabzdžių, paukščių, žuvies ir kt.). Taip yra dėl to, kad pagrindiniai produktai, kurių sudėtyje yra lengvai virškinamos geležies, yra mėsa ir kepenys. Pacientams, sergantiems geležies stokos anemija, reikia žinoti, kad kepenyse esantis geležis taip pat absorbuojamas iš kepimo arba virinto produkto, nes jis yra žalioji arba pusiau žalio; todėl neturėtumėte valgyti šiek tiek blogai apdorotų kepenų, taip pat mėsos ir kitų maisto produktų, kuriuose yra geležies.

Be to, maisto produktuose yra baltymųpakankamas kiekis racione turėtų būti daržovės, vaisiai, uogos, vaisių ir daržovių sultys, kaip pagrindiniai vitaminų tiekėjai. Namuose galite lengvai paruošti vitamininius gėrimus ir sėkmingai juos naudoti anemijos gydymui. Rekomenduojami šie receptai: 1) 20 g susmulkintų rožių šlaunų yra padengta termoso buteliuke, įpilama 1 litru verdančio vandens ir paliekama per naktį; Gerkite 0: 5 puodelio 3 kartus per dieną valandai prieš valgį; 2) šiaudų šiaudų ėriukų, skirtų užpilti kaip arbatą stiklinėje verdančio vandens; 0,5 akinius 2-3 kartus per dieną; 3) džiovintus juodųjų serbentų ir šunų vaisius lygiomis dalimis užpilkite verdančiu vandeniu 1 šaukštu mišinio 2 puodeliais verdančio vandens; paragauti valandą, padermę per marlę, pridėti cukraus pagal skonį ir 0,5 puodelio 3 kartus per dieną; 4) surinkti rinkinį: morkų šaknis (džiovintas) - 30 g, rožinės šlaunys - 30, juodųjų serbentų ar kalnų pelenų vaisiai - 10, dilgėlių lapai - 30 g; 2-4 arbatiniai šaukštai kolekcijos užpilkite 2 puodeliais verdančio vandens ir laikykite šiltoje vietoje (arba termose) valandą, ištempkite ir gerkite 0,5 puodelio 3-4 kartus per dieną.

Didelis terapinis anemijos pacientų potencialasįtraukti į tokių vaistinių augalų, pavyzdžiui, dilgėlių, grikiai, kiaulpienės, kraujažolės, ir daugelis kitų. . Al tinkamai paruoštas ekstraktai vaistinių augalų mokesčių reguliariais taikymo palankiai veikia įvairių tipų metabolizmo organizme, stimuliuoja druskos rūgšties gamybos skrandyje, gerina geležies iš maisto pasisavinimą ir normalizuoti funkciškai aktyvių raudonųjų kraujo kūnelių susidarymą - raudonųjų kraujo kūnelių kaulų čiulpuose. Anemija Šie mokesčiai taikomi:

1) 3 valgomuosius šaukštus iš dilgėlių lapų, žydinčių grikių viršūnių ir purškimo lapo (visi komponentai vienodai), užpilti 2 puodeliais verdančio vandens,

3 valandas ir nutekėjimas; gerti per 3-4 valandas20 minučių prieš valgį; gydymo kursas - 6-8 savaites; 2) 2 šaukštus mišriai dilgėlių lapų ir beržo lapų lygiomis dalimis užpilkite 1,5 puodelio verdančio vandens, primygtinai valandą, padermę, įpilkite 0,5 puodeliai burokėlių sulčių; Gerkite dieną 3-4 valandas 20 minučių prieš valgį; gydymo kursas - 8 savaites; 3) 1 valgomasis šaukštas iš dilgėlių lapų, ašagių gėlių ir kiaulpienės šaknų mišinio (visi komponentai vienodai) užpilkite 1,5 puodelio verdančio vandens, įtvirtinkite 3 valandas ir padėkite; Gerkite dieną 3-4 valandas 20 minučių prieš valgį; gydymo kursas - 8 savaites.

Džiovinti vaisiai braškės (ir dar geriau šviežios) -puiki priemonė anemijos: jų sudėtyje yra iki 10% cukraus kiekio, organinių rūgščių, taninų ir pektino "medžiagų, iki 12% eterinių aliejų, lakių, karoteno, dideliais kiekiais vitamino C, geležies fosfatas, kalio, natrio, kalcio, vario, aliuminio, chromo, ., Mn Trumpai tariant, tai yra reali sandėliukas vitaminų ir mineralų, ir nenuostabu, kad ten yra toks posakis: ". į namą kur valgyti mėlynių ir braškių, gydytojas neturi nieko"

Tačiau reikia nepamiršti, kad ypacientų, sergančių anemija, dauguma, ypač tais atvejais, kai anemija yra jungiamas su lėtinių ligų, skrandžio ir žarnyno trakto, ypač atrofinio gastrito, aštriu slopinimo gaminant vandenilio chlorido rūgšties skrandžio, absorbcijos su maistu geležies žymiai ribotam. Todėl atsisakyti gydymo vaistais terapine mityba yra griežtai nerekomenduojama. Pagrindinis gydymo metodas pacientams su geležies stokos anemija - iš geležies preparatų druskos, nes ji absorbcija yra daug kartų didesnis.

Be to, kad nustatytas anemijos gydymo kursasPacientai tolesniuose ambulatorinio-dinaminio stebėjimo etapuose antrinės ligos profilaktikos programoje turi atlikti pakankamai ilgą antirelazyvinio gydymo kursą. Tai vyksta, paprastai žiemą ir pavasarį (vasario-kovo) už 1,5-2,0 mėnesių ir apima geležies papildų, BĮ vitaminų ir wb. Visais namų gydymo ir profilaktikos veiklos laikotarpiais maistine mityba turėtų būti pakankamai daržovių, vaisių, uogų ir vitaminų gėrimų. Dietiniai apribojimai nereikalingi.

Yra aiškus skirtumas tarp gydymo irAnemijos profilaktikai nėra: ligos gydymas apima daugelį prevencinių priemonių, be kurių neįmanoma pasiekti norimo gydymo rezultato. Tuo pačiu metu vykdo keletą prevencinių priemonių rinkinį be profilaktinio gydymo kursus ir reguliariai vartojant tam tikrų vaistų neturi įtakos. Todėl, ūminio anemija ir ypatingas apie šį gydymo ir tolesnio rizikos veiksnių laikotarpiu reikia žinoti apie ligą, ty. E. priežastys ir sąlygos, kurie veda į inicijavimo ir ligos progresavimą, kiek įmanoma jas pašalinti ir sustabdyti žalingą poveikį ant kūno.

Jei atlikus tyrimą pacientasnustatyta, kad pagrindinė anemijos atsiradimo priežastis yra alerginis veiksnys (valgymo sutrikimas), tada pacientas, suinteresuotas jo atsigavimu, turi persvarstyti savo dietos pobūdį ir mitybą. Siekiant išvengti anemijos pasikartojimo ir progresavimo per pirmuosius 2-3 mėnesius po ambulatorinio ar ambulatorinio gydymo pabaigos, reikia laikytis dietos Nr. 11, po to pereiti prie raciono, kuris trunka 3-4 mėnesius. Pacientų mityba net jų gerovės sąlygomis ir patenkinamais kraujo tyrimo rezultatais turėtų būti būdingas pakankamas (ne mažiau kaip 100-120 g) kiekis gyvulinių baltymų ir vitaminų mityboje. Planuojant meniu turėtų naudoti duomenis apie pagrindinių cheminių komponentų ir vitaminų maiste ir maisto ruošimui turinį įgyvendinti rekomendacijas dėl efektyviausių virtuvės produktai, siekiant padidinti saugumą šiose svarbių maistinių medžiagų.

Pacientams, kuriems atsirado anemija kaipTodėl yra mažos, bet ilgesnis kraujavimo (skrandžio opa arba dvylikapirštės žarnos opa, erozinis gastritas, lėtinis hemorojaus, įtrūkimus, tiesiosios žarnos, opinio kolito, nosies kraujavimas, pailginto menstruacijų ir kt.), liga gali stabiliai progresuoja, jei ne atlikti nuolatinis gydymas aprašytą ligos. Šie pacientai turi būti nuolat prižiūrint dinamišką ambulatorija atitinkamų medicinos specialistų, siekiant įgyvendinti rekomendacijas dėl ligų diagnozuota prevenciją. Anemija metu arba pagrindinė liga, kurią sukelia anemiją, gali pabloginti esamą į kūno židinių lėtinės infekcijos (lėtinis tonzilitas, cholecistitas, ėduonies dantis, dantų granulioma, lėtinis adneksito, pielonefritas, šlapimo takų infekcija kitą ir t. P.). Tai turėtų būti stipriai atlikti šių ligų gydymas recepto (sanitarijos) tonsillectomies, dantų ar gavybos gydymo, granulioma sudėtingos terapijai kitų ligų, įgyvendinant savo antrinės prevencijos veiklą. Galiausiai, žarnyno kirminų identifikavimo reikalauja labai patvari priemonių išsiųsti šiuos parazitus. Rekomendacijos Helminthology turi būti tiksliai (iki kruopštumas) yra pagaminti, ir duoti tik nepalankų savęs priešais norimo efekto.

Reikia prisiminti, kad pacientams, sergantiems anemijaligos progresavimą gali atsirasti poveikio įvairių organizmai poveikį darbe (radioaktyviosios spinduliuotės šaltinių, ėsdinančios skysčių, dulkių, cheminių medžiagų, mikrobangų-lauko komponentus raketų kuras etiliuotą benzeno ir tt). Siekiant išvengti nelaimingų atsitikimų darbe su profesine rizika bei nepataisomų pasekmių atsiradimo, kaip šio rezultato, įskaitant anemiją progresavimo, turite laikytis visų nustatytų saugos priemonių, kad būtų galima vykdyti veiklą skubios pagalbos atvejais apsinuodijimų ir kitų ekstremalių situacijų (žr. "Teikti skubią skyrių pagalba "). Plėtra aplastinė anemija, susijusi su kenksmingų veiksnių profesinės veiklos pacientų yra tiesioginė nuoroda keisti paciento veiklos pobūdį ir perduoti ją į darbą, kur nėra profesinių pavojai.

Alkoholio vartojimas su anemija sergantiems pacientams prisideda prie sunkesnio ligos protrūkio. sparti patologinė progresijaprocesas laikymasis sindromas, kraujo krešėjimo sutrikimai, kurių grasina ne tik vaistas, bet pačią gyvenimą pacientui. Atsižvelgiant į tai, alergiški gėrimai, ypač stiprūs, ypač alkoholio pakaitalai, yra draudžiami pacientams, sergantiems anemija. Tačiau, pasak gydytojo rekomendaciją pacientams, sergantiems geležies stokos anemija ir gastritas su sumažinta arba nulinė rūgštingumas mažų dozių natūralių sausų vynų (30 ml prieš kiekvieną valgį), gali būti rekomenduojama pagerinti apetitą ir padidinti skrandžio rūgšties.

Svarbus anemijos prevencinis agentasSPA gydymas (iš sanatorijų ir kurortų sąrašą, kaip parodyta už pacientų anemijos įvairios kilmės žr kreipimosi. į "Indikacijos ir kontraindikacijos pacientams, gydytiems ne kurortų ir SPA vietos"). Pažymėtina, tik, kad pacientai negali toleruoti anemija aukštikalnių ir karšto klimato, ryšium su kuriuo šis kontingentas geriausia gydytiems ant paprasto kurortuose, ypač viduriniosios juostos pajūryje, lygumų ir miškų regionuose.

Apsilankymai kurortuose yra naudingi visuose sezonuose, išskyrus vasarą. Ambulatorinis dinaminis anemijos pacientų stebėjimas atliekamas rajono terapeutas arba hematologijos centro daktaras.

Su palankiu ligos eigaKontrolinių medicininių tyrimų periodiškumas turėtų būti 1 kartą per 3 mėnesius. Gematologo konsultacijos atliekamos kartą per metus. Bent 1 kartą per 6 mėnesius pacientai turėtų atlikti klinikinį kraujo tyrimą.

Klinikinė kraujo analizėretikuliocitai ir trombocitų 1 kartą per metus, taip pat geležies kiekį serume ir šlapime nustatymas yra paskirtas 1 kartą per metus. Pasak parodymus (gydytojas) pacientų anemijai atliekamas rentgeno skrandžio, fibrogastroscopy, bario klizmos, sigmoidoscopy, kai specialių kraujo tyrimų (osmosinis atsparumo raudonųjų kraujo ląstelių, Kumbso testo, ir kt.) Ir šlapimu (laisvo hemoglobino ir kt studijų.).

Progresyvios anemijos atvejais dažnaiatkryčio pacientus Apsilankymas ligos gydytojas turėtų būti žymiai didesnis už atidžiai stebėti pacientų būklę technikas, chirurginės korekcijos gydymo, laiku, įskaitant prevencinės priežiūros, hospitalizacijos. Nesilaikant aukščiau nurodytų sąlygų ir reikalavimų dinaminės ambulatorijos stebėjimo anemija gali sukelti rimtų pasekmių, sukelia komplikacijų, sukelia prastos prognozės ligos.