Dilgimas skruosto po danties ištraukimo

Daugelis įdomu, ką daryti, jei podanties pašalinimas išsiplėtė skruostą. Vienas iš pagrindinių uždegimo vystymosi po danties ekstrakcijos požymių yra skruostų patinimas. Kai kuriais atvejais navikas nėra pavojingas natūralus reiškinys ir nerodo nerimo priežasčių. Bet kartais jums reikia nedelsiant kreiptis pagalbos iš stomatologo.

Jei patinimas nėra grėsmė sveikatai

Nesijaudinkite, jei:

 • skruostai ir dantenos po naviko pašalinimo nėra ryškus ir neturi tendenciją didėti;
 • Nėra temperatūros ar linkę į jįpadidėja (reikia nepamiršti, kad jei dantis buvo pašalintas dėl uždegimo fono ir operacijos metu jau buvo karščiavimas, tada kitą dieną šiek tiek padidėti laikoma normalia);
 • Po to, kai dantis buvo ištrauktas aplinkininkaiszona nedaro didelės žalos, skausmas, atsiradęs po danties pašalinimo, turėtų palaipsniui mažėti, paprastai žandikaulį skauda, ​​kai jis yra sužalotas procese arba pašalinus nervų ir išminties dantį;
 • iš skylės po pašalinimo nesijaučia nemalonaus kvapo, kuris atsiranda dėl kraujo krešulio pūtimo.

Jei skruosto patinę, tikriausiai verta ieškoti odontologo.

Išsiplėtus skruostą ir lūpą po danties ekstrakcijosišvardytos sąlygos nėra priežastis pradėti aktyvias operacijas. Stebėkite per 24 valandas, kaip išsivysto edema. Ir jei nepastebėjote, kad pablogėjau, o priešingai, navikas pradėjo mažėti, tada vizito į odontologą nereikia.

Kai reikia skubiai kreiptis į gydytoją

Eikite į odontologą kuo greičiau šiais atvejais:

 • jei skruostis, po danties ekstrakcijos, išsiplės ir sužeidžia kitą rytą, o patinimas tampa vis daugiau ir daugiau;
 • toje vietoje, kur buvo pašalintas dantis, yra reikšmingasskausmas ir polinkis į juos sumažinti nepastebėta (stiprus skausmas yra norma, tik po to, kai komplekso šalinimas su pjovimo kaulo, kitais atvejais, jei kažkas skauda - tai skubiai apsilankymo pas gydytoją proga);
 • Minkštuose audiniuose auga įtampa, ypač jei nervas buvo susmulkintas arba operacija susijusi su išminties dantimis;
 • padidėjusi temperatūra, kartu su bloga sveikata, yra kenksmingo organo apsinuodijimo pasekmė;
 • burnos atidarymas tapo sunkus, gerklės skausmas rijant;
 • iš neveikiančio danties lizdo yra nemalonaus skilimo kvapas.

Jei pastebėjote bent vieną iš sąrašoPo kelių savaičių po danties pašalinus simptomus, rekomenduojama iš karto kreiptis į odontologą. Skrandis, vaistinis preparatas, antibiotikai, skirti antibiotikų vartojimui, atpalaiduojantis gumos pjūvis, gerokai pagerins jūsų būklę ir sustabdo rimtų komplikacijų atsiradimą.

Jei patinimas atsirado 3-4 dienas po danties pašalinimo

Kaip taisyklė, auglys po danties ištraukimopasibaigia diena ar rytas po operacijos. Po kelių dienų išsiplėtimas yra nepalankus simptomas, ypač jei jis skauda burnoje. Labai dažnai tai pasireiškia dėl kraujo krešulio, kuris vystosi palaipsniui, nugrimzdinimas ar kraujo krešulys nebuvo formuojamas skylėje arba išplautas iš jo skalavimo metu, o tai sukėlė tuščios skylės uždegimą. Šis uždegimas vadinamas alveolitu.

Jei burna kvėpuoja kaip acetonas, tai labai nerimą keliantis ženklas. Ką jis sako, galite perskaityti čia.

Jei yra alveolitas, burnos skalavimas nepadedaantiseptikai ar antibiotikų vartojimą. Sugebės išspręsti šią problemą tik pašalinus maisto liekanų nekrocotą nykimą ir kraujo krešulį, kurį gamins gydytojas, ir specialius vaistus, įterptus į skylę.

Kartais naviko priežastis gali būti nedidelėhematoma, susidariusi ant dantenos, po to, kai dantis buvo ištrauktas. Per pirmąsias kelias dienas tai negali sukelti nepatogumų, bet 3-4 dienas dantenos skauda stipriau, skausmingai skruosto patinimas. Tai yra apsinuodijimo simptomas ir reikia nedelsiant įsikišti odontologu.

Gana dažnai po nugaros pašalinimo prieš danties užpildymą skruostis išsivysto po kelių dienų. Iš esmės tai yra dėl paties gydytojo klaidos, kuri dėl aplaidumo nepadarė kanalų visiškai išvalyti.

Nenuostabu, kad po danties ištraukimo auglys bus pašalintas - proga vėl aplankyti odontologą.

Dantis buvo pašalintas uždegimo fone

Jei dantų skauda ilgą laiką, bet nesispiriteatvykti į stomatologą, apsvarstyti, ar tai būtina pašalinti (ypač jei tai yra išminties dantis). Pašalinus uždegtą dantį, neįmanoma užkirsti kelią infekcijai šulinyje.

Dėl šios priežasties susidaro edema ir uždegimas, irskauda visą gretimą plotą. Norint išvengti alveolito, gydytojas, po pašalinimo, gerai išskalaukite antiseptiniu tirpalu, įdėkite vaistą ir paskirkite antibiotikų kursą. Tačiau net ir šios privalomos priemonės 100 proc. Negarantuoja, kad ateityje uždegimas nebus vystomas.

Sunkiais atvejais odontologas, pašalinus, turi iškirpti kaulą arba padaryti įpjovimus gleivinėje, kuri žymiai sužeisti aplinkinius audinius. Ypač ryškus reaguoja į šį minkštą audinį.

Kitą rytą pastebėsite tuštumą ant skruosto. Jei turite kažką gerklės, burnos, abejojate, ar pašalinti išminties dantis, nereikia tikėtis komplikacijų eiti mediku

Pašalinote 8 dantis (išminties dantis)

Jei pašalinsi išminties dantį, tai be tonavikai gali pasireikšti ir kiti nemalonūs simptomai. Jums gali būti sunku atidaryti burną ir nuryti problemų. Kai kuriais atvejais, kai išmestos išminties dantis, skruostas yra taip pat stiprus, kad dėl jo atsiranda asimetrija. Ši norma laikoma tik pašalinus 8 dantis ir su sąlyga, kad šie simptomai palaipsniui mažėja.

Jei skruostas patins, kai pašalinamas išminties dantis,padidėjo temperatūra ir išgirstas purvinas kvapas - tai yra apsilankymas odontologe ir negali būti sugadintas. Reikėtų nepamiršti, kad po išminties danties pašalinimo auglys gali trukti keletą dienų.

Su pašalinimu buvo padaryta dantenų pjūviai

Jei pašalinimo metu gydytojas nustato patinimą,tada, jei įtariama, kad yra abscesas, ant dantenos yra pjūvis. Tai prisideda prie nugaros, kuris kaupiasi minkštuose audiniuose aplink dantį, nutekėjimo ir mažina antrojo uždegimo atsiradimo pavojų. Tokiu atveju skruosto patinimas padidės, palyginti su skruosto patinimu, kol dantis bus pašalintas.

Edema ir specialios žmonių grupės

Žmonės, kurių kraujospūdis yra aukštas (hipertenzija), ir žmonių, kuriems yra daug sluoksnių poodinių riebalų, kategorija yra linkę į edemą net ir paprasčiausiai pašalinant.

Kodėl dantys tampa geltoni, tu čia išmoksi.

Rekomenduojama, jei dantis būtų pašalintas

Norėdami pašalinti dantį po danties ištraukimo, nėra uždegimo, kraujavimo ir kraujosruvų, būtina laikytis visų žemiau pateiktų rekomendacijų.

Jei dantis pašalinamas ir skylė toliau kraujasi,tuomet gydytojas kurį laiką talpins marlę. Reikėtų nepamiršti, kad kraujo tamponai yra puikus infekcijos židinys, todėl juos reikia pašalinti iš karto, kai kraujas sustoja. Pašalinti tamponą reikia labai atsargiai, nes kartu su juo galite sugadinti ir suformuoti kraujo krešulį, kuris vėliau gali sukelti nurimą.

Pirmą kartą po danties ištraukimo, inįskaitant išminties dantį, kad išvengtumėte ar sumažintumėte veido minkštųjų audinių patinimą, šalto skruosto. Paprasčiausias variantas būtų mėsos gabalas, ištrauktas iš šaldiklio ir suvyniotas į rankšluostį. Likutis taikomas keturis kartus 5-7 minutes. Šaltis padeda tik keletą valandų po pašalinimo, taikant vėliau nebus teigiamų rezultatų. Griežtai draudžiama gaminti karštus kompresus - užtikrinamas uždegimas.

Diafragmos šulinio uždegimas.

Kas yra nerekomenduojama, jei dantis buvo pašalintas

Jei pašalinimas buvo sudėtingas ir užtrukopjaunant kaulų fragmentą arba pagaminti neprofesionaliai su traumos į aplinkinius audinius, siekiant užkirsti kelią stiprų skausmą gydytojas gali rekomenduoti, kad jūs imtis skausmas vaistų prieš veiksmai baigėsi anesteziją. Reikia būti atsargiems dėl skausmo vaistų vartojimo, nes didėjantis skausmas rodo komplikacijų atsiradimą. Ką daryti yra griežtai nerekomenduojama:

 • per pirmąsias dvi dienas neskaldykite burnos, kad neplautumėte kraujo krešulių;
 • Nevartokite karštos vonios iš karto po operacijos;
 • Nevalgykite per pirmąsias 3 valandas po pašalinimo, šiltas gėrimas nėra draudžiamas;
 • ne išprovokuoti kraujavimą neturėtų užsiimti sunkiu darbu, ypač jei jūs pašalinote išminties dantį;
 • kategoriškai draudžiama ruože pasirinkti savo liežuvį ar svetimkūnį;
 • Iš karto po to, kai ištraukėte dantį ir nusiramo skruostą, nerūkykite;
 • gėrimai, kurių sudėtyje yra alkoholio, pirmąsias 24 valandas draudžiama vartoti, tačiau jei Jums buvo paskirtas antibiotikų kursas, alkoholis turės būti atsisakytas visą vaisto vartojimo trukmę.

Išskleisti abscesą, jei jis yra žodžiuprevenciniais tikslais užkimšti dantų, kuriuose yra daug patogeninių infekcijų, skalavimas su antiseptiniais tirpalais. Reikia prisiminti, kad tirpalas turi būti įvedamas į burną, truputį laikomas ir išmesti. Negalima skalauti švelniai, kad neplusuotų kraujo krešulių, susidariusių šalinimo vietoje, ir užkirstų kelią uždegiminiam procesui.