Tankis po radiacinės terapijos

Daugelis vėžio pacientų praeinaspindulinės terapijos procedūra. Jo pagrindinis tikslas yra sunaikinti vėžines ląsteles, siekiant užkirsti kelią jų gebėjimui dauginti. Nepaisant to, kad pastarąjį dešimtmetį švitinimo būdai buvo gerokai patobulinti, vis dėlto kenčia sveikiems audiniams, esantiems šalia naviko. Šis metodas negali būti vadinamas visiškai saugiu sveikatai. Tačiau jo poveikis naviko mažinimui ir sunaikinimui daugeliu atvejų sutampa su neigiamomis pasekmėmis.

Kokios yra spindulinės terapijos pasekmės?

Radiacijos poveikis priklauso nuo jotipas, įkvėpimo į audinius gylis, asmens individualios reakcijos. Kuo stipresnis ir ilgesnis poveikis, tuo labiau pastebima kūno reakcija. Dažniausiai komplikacijos atsiranda pacientams, kurie ilgą laiką gydomi. Ne visada šalutinis radiacijos terapijos poveikis yra sunkus, kai kurie pacientai tokį gydymą toleruoja gana lengvai. Kai kuriais atvejais pasekmės atsiranda iš karto po sesijos, kitose tik po išrašymo iš ligoninės, nes gydomasis poveikis pasireiškia po radioterapijos pabaigos.

Komplikacijos po radioterapijos:

 • Odos reakcijos
 • Skausmas, audinių išbėrimas poveikio vietoje,
 • Dusulys ir kosulys
 • Gleivinės reakcijos,
 • Nuovargis
 • Nuotaikos ir miego sutrikimai
 • Pykinimas, vėmimas, sutrikimai virškinimo trakte,
 • Plaukų slinkimas.

Dažniausiai pasireiškia odos reakcijos

Po apšvitinimo, oda praranda atsparumą mechaniniam poveikiui, tampa labiau švelni ir jautresnė, todėl reikia atidžiau elgtis ir atidžiai prižiūrėti.

Odos apšvitinto ploto spalva keičiasivieta yra diskomfortas, deginimas, skausmas. Odos reakcija į spinduliuotę yra panaši į saulės nudegimą, tačiau ji vystosi palaipsniui. Oda tampa sausesnė, jautresnė liestis. Galbūt atsiranda lizdinės plokštelės, kurios atsiranda drėgnoje, skausmingoje odos pleistro formavime. Jei nėra gydymo ir tinkamos priežiūros, tokie odos plotai tampa infuzijos įvadais. Šiose vietose gali formuotis opos. Nedažantys opūs po radiacinės terapijos atsiranda sunkiais atvejais, kai pacientai turi ypač jautrią odą, sumažėja imunitetas arba jie serga cukriniu diabetu.

Paprastai odos reakcijos pasireiškia po 10-15 dienų po gydymo pradžios ir praeina 4-5 savaites po apšvitinimo procedūrų pabaigos.

Skvarbiosios spindulinės terapijos metu atsirandančių odos pažeidimų laipsniai:

 • 1 laipsnis - švelnus paraudimas
 • 2 laipsnis - paraudimas, kartu su desquamation arba patinimas,
 • 3 laipsnis - didelis paraudimas, šlapantis pilingas ir stiprus patinimas.

Priklauso nuo nudegimų po radioterapijosodos pažeidimo laipsnis. Pirmuoju laipsniu pakanka kasdien palaikyti odos higieną ir po švitinimo procedūros pritaikyti drėkinamąjį kremą. Antroje ir trečioje stadijoje, kai prasideda niežulys, gali būti paskirtas kremas su kortikosteroidų kiekiu, kuris žymiai pagerins odos būklę. Tačiau jo naudojimas turėtų būti apribotas laiku (ne ilgiau kaip 7 dienas). Siekiant užkirsti kelią infekcijai žaizdoje, tvarsčiai tvirtinami ant jo. Jei atsiranda infekcijos požymių, reikia naudoti antibakterinius tvarsčius su aktyviais sidabro jonais arba jodu.

Spinduliuotės žaizdos infekcijos požymiai:

 • Padidėjęs skausmas,
 • Aštri įtūžis
 • Padidėjęs paraudimas,
 • Padidinkite skysčio kiekį žaizdoje.
 • Nepakankamo kvapo išvaizda.

Aukšta temperatūra po radiacinės terapijos gali atsirasti dėl infekcijos įsiskverbimo į žaizdą. Šiuo atveju infekcijos pobūdžiui nustatyti reikalingi papildomi tyrimai.

Kvėpavimo sistemos reakcijos

Dusulys, apsunkintas kvėpavimas, kosulys po radiacijosTerapijos vystosi tada, kai poveikis yra krūtinės srityje, pavyzdžiui, krūties vėžys. Plaučių spinduliuotės pažeidimai atsiranda per tris mėnesius po apšvitinimo. Paprastai kosulys yra neproduktyvus (tai nėra lengvata). Jei infekcija yra pririšta, gali būti, kad temperatūra pakyla ir bendra būklė pablogėja. Plaučių spindulių pažeidimų gydymas yra ribojamas keliais būdais:

 • Elektro- ir fonoforesė,
 • Magnetoterapija,
 • Inhaliacinė terapija,
 • Masažas
 • Kvėpavimo gimnastika.

Kiekvienu atveju, metodai yra parinkti individualiai, priklausomai nuo pokyčių kvėpavimo organų ir auglių pobūdžio, ant kurios švitinimo pobūdžio.

Su plačiu pilvo ertmės organų apšvitinimu irdubens organai gali kenčia žarnyno gleivinės, skrandžio ir šlapimo pūslės. Dėl to šių įstaigų darbas blogėja. Švitinimas viršutinių kvėpavimo takų gali sukelti stomatitą, sausumo ir gerklės skausmas, skausmingas pojūtis srityje.

Daugelis onkologinių pacientų pažymi tokįšalutinis poveikis spindulinės terapijos, kaip nuovargis. Tai gana nemalonus sąlyga. Tas faktas, kad jis nepraeina po miego ar poilsio. Pacientas turi jausmą, kad jis neturėjo pakankamai energijos. Visa tai ne tik dėl to, kad radiacijos poveikį organizmui, bet ir dėl emocinės patirties, keisti gyvenimo būdą ir mitybą.

Siekiant palengvinti būklę, bent jaušiek tiek sumažinkite nuovargio jausmą, turite pabandyti laikytis režimo, miegoti pakankamai laiko, užsiimti įmanomomis fizinėmis pratimais. Negalima sunkiai dirbti. Jums gali tekti kreiptis pagalbos ar paramos iš draugų ar giminaičių.

Kaip atsigauti po radioterapijos? Šis klausimas yra klausiamas beveik visiems pacientams. Pasibaigus gydymo eigai, organizmas po tam tikro laiko atkuria stiprumą, koreguoja kenčiančių organų darbą. Jei jam padedate, tada atkūrimo laikotarpis bus greitesnis.

Paprasti reabilitacijos patarimai

Paprastai po radioterapijos kurso yra skiriami specialūs vaistai. Griežtai laikykitės visų gydytojo rekomendacijų, vaisto vartokite pagal gydytojo siūlomą schemą.

Net jei norite visą laiką nuslysti, raskitepriversti save judėti, neleiskite kūnui stagnuotis. Judėjimas suteiks gyvybingumą. Paprasta lengva pratimai, pasivaikščiojimai. Kiek laiko reikia, turite būti gryname ore.

Skystis padės organizmui atsikratyti toksinų irapdorojimo metu susidariusios kenksmingos medžiagos. Jis turėtų gerti apie 3 litrus skysčio. Tai gali būti paprastas ar mineralinis vanduo, sultys. Gazuotas gėrimas neturėtų būti taikomas.

Kūnui kuo mažiautoksinai, mesti rūkyti ir gerti alkoholio. Alkoholį mažomis dozėmis (paprastai raudonas vynas), gali būti rodomas tik kai kuriais atvejais. Tada jis rekomenduoja gydantis gydytojas.

Tinkama mityba padės organizmui greičiau"Ateik mano jausmus". Maistas turėtų būti natūralus, be konservantų ir dirbtinių priedų. Nr rūkyti maisto produktai, marinuoti agurkai neturėtų būti dietos. Daugiau daržovių ir žalumynų.
Venkite saulėje.

Dėvėkite laisvų drabužių iš minkštųjų audinių, kad nesusidarytumėte švitinimo vietos.

Reguliariai parodykite savo gydytojui. Būtinai pasakykite jam apie atvejus, kai kažkas pasikeitė sveikatos būklėje, pradėjo skausmą sutrikdyti ar padidėjo temperatūra.

Daugelio vėžio gydymaspacientai tampa tikru tyrimu dėl rimto šalutinio poveikio. Tačiau diena ateina, kai žmogus jaučiasi atsipalaidavęs. Jis supranta, kad liga atsilieka, o gyvenimas tobulėja.